Nuomojantis butą Vilniuje, mūsų prioritetas buvo mažos šildymo išlaidos. Kaip sužinojome, būtent dujiniai katilai yra kaltininkai kai kuriuose namuose ir daugiabučiuose esančių tikrai mažų šildymo išlaidų. Nesinori gyventi net ir puikiuose namuose, jeigu jų energinis efektyvumas nėra pakankamai sutvarkytas, ir tenka permokėti už šilumą, kurios kartais net nereikia.
Dujų pigumas
Visų pirma, supratome, palyginę kaimynų išlaidas ir mūsų (sename name, kur mes turėjome centralinį šildymą iš „Vilniaus energijos“, o pas kaimynus stovėjo dujiniai katilai), kad pas mus sąskaitos ateina kelis kartus didesnės. Žinau, kad ir automobiliai, važiuojantys su dujomis, paprastai yra pigesni. Taigi, namų šildymas – dar viena sritis, kur norisi siekti kuo pigesnio pragyvenimo. Juk gyvename ne tam, kad visus uždirbtus pinigus išleistume, pavyzdžiui, sąskaitoms už šildymą susimokėti.
Taigi, supratome, kad dujos pačios savaime yra pigesnis šilumos suteikėjas. Tačiau reikia apmąstyti tokius dalykus, kaip tos visos dujų sistemos įrengimas. juk nėra taip paprasta ją įrengti, o mes gal ir nemokėtume. Todėl iš karto norėjosi rasti tokį būstą, kuriame gyvenant jau viskas iš karto būtų įrengta ir iki galo padaryta.
Reguliavimo sistema
Turbūt ne kartą matėte tokias masines nuotraukas prie straipsnių spaudoje apie šildymo sezoną ir brangų šildymą, kai vaizde matome ant radiatoriaus padėtus pinigų banknotus. Iš tiesų ta nuotrauka man visada kalba apie tai, kaip mes atiduodame savo pinigus tada, kai tenka mokėti už šilumą, kurios neišnaudojome. Kas tai yra šiluma, kurios nenaudojame? Tai tas laikas, kai mūsų namuose gali šildytis žmonės, bet šildosi tik daiktai, nes žmonės būna išvykę.
Todėl, ieškant nuomai buto, norisi, kad būtų ne tik įrengti dujiniai katilai, bet būtų ir protingai įrengta termoreguliavimo sistema. Kaskart, kai išvykstame iš namų, norėčiau apie tai pranešti radiatoriams ir leisti jiems tiesiog atsijungti bei mažiau kaitinti, arba apskritai būti išjungtiems. Gyvenant name galbūt tai yra kenksminga visai namo struktūrai, o per šalčius gali sistemose užšalti vanduo. Tada sutinku, kad reikia palikti šilumą, bet ji gali būti minimali. Tačiau, įsivaizduokite, gyvenate bute, Kalėdoms išvažiuojate dviems savaitėms atostogauti. Kam palikti pusę mėnesio šildomą butą ir už tai sumokėti kelias dešimtis eurų? Juk, kai yra reguliuojama šilumos sistema, galima tiesiog užsukti radiatorius. Jeigu centrinis valstybės tiekiamas šildymas būtų ne plėšikavimo aparatas, o tai, kas iš tiesų pritaikyta žmonėms, tai ir ten būtų galima turėti savo reguliavimo sistemas, tačiau, deja, taip nėra.
Norint, jog šildymo kaina nebūtų didelė, prieš nuomojantis būstą reikėtų atkreipti dėmesį kokia šildymo sistema yra įrengta pačiame bute. Nuo to priklausys ir kokią sąskaitą kiekvieną mėnesį už šildymą gausite.