Statybos – vienas brangiausių dalykų gyvenime, kuriam išlaidas tenka patirti vidutiniam žmogui. Tačiau namas namui nelygu. Mediniai namai kainos atžvilgiu smarkiai nusileidžia, pavyzdžiui, akyto betono blokelių namui, todėl norintiems pigiau pasistatyti namą, iškart tenka rinktis medieną kaip žaliavą. Kokių dar reikia imtis žingsnių, norint pasistatyti tikrai pigų namą?
Gauti pigią arba nemokamą žemę
Visų pirma – tą namą jūs statysite ne ant delno, o ant kažkokio žemės ploto. Todėl pirmiausia jums ir reikės pasirūpinti juo. Jeigu jums svarbiausias kriterijus yra finansai, tokiu atveju, reikės gauti pigią žemę ir ten statyti tą, ką norite. Gal yra tėvų žemė kažkur? Gal pas tėvus prie namo dar yra vietos? Tai būdas nieko išvis nemokėti už žemę. Jeigu kažkur, kur jums visai nepriimtina, yra žemės, galite ją parduoti ir nusipirkti kitą. Kitu atveju, teks tiesiog pirkti žemę. Jeigu namą norėsite statyti Vilniuje, veikiausiai rinksitės bent 15 km nuo Vilniaus nutolusius rajonus, nes ten žemė bus pigesnė.
Statyti medinį namą
Mediena – pigi, šilta ir maloni medžiaga, tinkanti namo statyboms. Tad jeigu jau prisiruošėte gyvenime pasiekti šį tikslą, turėsite ir rinktis šią pigesnę statybinę medžiagą. Medinis namas bus šiltas, jeigu tinkamai apšiltinsite, taip pat jis visada bus labai jaukus ir jums primins natūralumą, siesis gal net su miškais.
Sukurti ekonomišką šildymą
Kam statyti namą, kuriame per langus švilpia visa jūsų šiluma? Aišku, namo energinį naudingumą dabar labai griežtai reglamentuoja įstatymai, taigi, kiaurą namą pasistatyti jūs netgi neturėsite galimybės – teks statyti tikrai šiltą. Tačiau taip pat nepamirškite ir pasirūpinti ekonomiška šildymo sistema. Kad būtų lengva pakūrenti, daug nekainuotų kuras, greitai sušiltų ir šiluma ilgai laikytųsi.
Naudoti naujas medžiagas
Nors ir atrodys, kad taupant būtų galima vieną rąstą imti iš seno namo, kitą naują pirkti, trečią pačiam iš miško parsinešti, tokį „suneštinį“ namą daryti, statyti nepatariama – geriau pirkite naujas medžiagas ir iš jų statykite namą. Tada jis bus ilgalaikis, galėsite jame gyventi daug metų. Senos statybinės medžiagos visada jau yra praradę savo gerąsias savybes, todėl neaišku, po kiek laiko jos išvis nebeatliks funkcijos. Verčiau daugiau investuokite į geras naujas statybines medžiagas, negu vėliau graužkitės, kad pasistatėte namą iš senų malkų ir seno šiferio, o dabar ir pamatas pūva, ir per stogą vanduo varva.