Yra posakis, kad dviračio antrą kartą išrasti neįmanoma. Tačiau taip nėra. Dviračiai nuolatos išradinėjami. Vien dėl šios priežasties yra ganėtinai sunku pasirinkti geriausią dviratį, nes jų pasirinkimas yra iš tiesų nemažas.
Dviračių rūšių yra tikrai ne viena.
Naudosiantiems jį vien kaip transporto priemonę nukeliauti vienur ar kitur, reikėtų įsigyti miesto dviratį. Sportininkai dažniausiai renkasi plento dviračius, kurie išvysto didelį greitį. Važinėjantiems itin kalnuotomis vietovėmis skirti kalnų dviračiai. Jie skirstomi dar smulkiau:
skirti lenktynėms, nusileidimui nuo kalnuotų vietovių ar tiesiog skirtas ne lenktyniauti, bet šiaip važinėtis sunkiai pravažiuojamais keliais su įvairiomis kliūtimis. Turistams, mėgstantiems numinti nemažus atstumus tinkamiausias turistinis dviratis. Hibridinis skirtas tiems, kurie tiesiog neišsirenka tinkamiausio varianto. BMX dviratis nėra vien transporto priemonė, su juo galima atlikti įvairius akrobatinius triukus.
Neužtenka isšsirinkti vien dviračio tipą.
Dviračiai skiriasi savo dydžiu, todėl reikėtų atsižvelgti į savo ūgį ir svorį. Paprasčiausias būdas išsirinkti patogiausią variantą yra jį išbandyti dar prieš perkant. Jeigu įsigyjate dviratį internetu, galite pasinaudoti specialiomis skaičiuoklėmis. Nėra svarbu iš kokios medžiagos pagamintas rėmas, svarbiausia, kad medžiaga būtų kokybiška.
Dviračiai turi svarbių detalių, į kurias būtinai reikėtų atkreipti dėmesį. Sėdynė privalo būti patogi, ypač jeigu ketinate važinėti dažnai. Žinoma, galima įsigyti specialias dviratininkų kelnes, kurios turi paminkštinimus. Tačiau jeigu ne šiaip sau važinėsitės, o turėsite kelionės tikslą, tokia apranga gali tikti ne visada.
Turbūt svarbiausia apsaugoti savo galvą. Čia reikėtų įsigyti šalmą. Jeigu nukristumėte ar kažkur atsitrenktumėte, šalmas apsaugos, kad nepatirtumėte galvos traumų, kurios gali baigtis liūdnai. Nepamirškite atšvaitų, kurie apsaugos jus tamsiu paros metu.