Krosnelės neretai lyginamos su universaliais židiniais, naudojamais patalpų šildymui ir kasdieniam namų komfortui. Tiesa, židiniai paprastai reikalauja gana didelių investicijų, jų montavimas yra sudėtingas, o sistemos veikimui būtinas kaminas. Krosnelės, savo ruožtu, yra kur kas paprasčiau įrengiamos, neužima daug vietos ir puikiai tinka nedidelių erdvių šildymui.
Krosnelės vs. židiniai
Svarstant, kas yra geriau: židiniai ar krosnelės, visų pirma reikėtų atsižvelgti į šildymui keliamus reikalavimus ir šildomos patalpos dydį. Jei ieškote šildymo sprendimo erdviems namams, norite apšildyti visas patalpas (kad ortakiais šiltas oras būtų tiekiamas ir į kitus kambarius), jums vienareikšmiškai reikėtų galvoti apie klasikinį židinį. Krosnelės yra rekomenduojamos ne pagrindiniam, o papildomam šildymui. Paprastai jos montuojamos ten, kur jau įrengta šildymo sistema, tačiau pageidaujama papildomo šilumos šaltinio. Be to, krosnelės leidžia sukurti jaukią atmosferą ir grožėtis natūralios liepsnos šokiu. Iš kitos pusės, krosnelės gali tarnauti ir kaip efektyvi pagrindinė šildymo priemonė, jei kalbame apie nedideles erdves ar retai lankomas patalpas, pvz., sodo namelį. Dėl kiekvieno konkretaus atvejo rekomenduojama pasitarti su šios srities ekspertais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus ir padėti nepasimesti gausioje šildymo įrenginių pasiūloje.
Kokiomis savybėmis turi pasižymėti krosnelė?
Jei norite džiaugtis kokybiška, patikima, daug priežiūros nereikalaujančia krosnele, visuomet rinkitės patikimo vardo įrangą, kuriai bus suteikiamos visos kokybės garantijos. Jei krosnelė bus naudojama kaip pastovus šildymo šaltinis, rekomenduojame pagalvoti apie ketaus gaminius, kadangi tokios krosnelės yra atsparesnės dideliems ir staigiems temperatūros pokyčiams, jas sunku perkaitinti ir jos pasižymi ilgesniu tarnavimo laiku. Plieninės krosnelės yra vertinamos dėl itin patrauklios kainos ir plačių dizaino galimybių, tačiau paprastai šios krosnelės yra rekomenduojamos ten, kur bus naudojamos tik kaip papildomas šilumos šaltinis, padedantis kurti jaukią namų aplinką.
Kur montuoti ir kaip prižiūrėti krosnelę?
Krosnelės montavimas turėtų būti apgalvotas dar atliekant namo projektavimo darbus, kadangi paprastai krosnelė yra statoma ten, kur montuojamas kaminas. Krosnelės montavimas įrengtuose namuose, apie tai nepagalvojus iš anksto, gali pareikalauti papildomų išlaidų, tačiau, kaip ir minėjome, krosnelės įrengimas, lyginant su židiniais, visuomet yra paprastesnis ir pigesnis.
Kad krosnelė veiktų be priekaištų, būtina pasirūpinti tinkama įrangos eksploatacija ir priežiūra. Primename, kad krosnelių negalima kūrenti kuo papuola, todėl jokiu būdu nenaudokite nei statybinių medžiagų likučių, nei šlapių malkų. Optimaliausias pasirinkimas – sausos lapuočių malkos. Krosnelės taip pat turi būti reguliariai valomos, šalinant pelenus. Kruopštų kamino valymą rekomenduojama atlikti vieną ar kelis kartus per metus.
manau, kad sunkiai kas gali pakeisti židinį.. vistiek bus kas nors labai panašu į tai. Bet aišku, jeigu židinio paskirtis tik kurti jaukumą namuose, tada aišku ir krosnelė gali atlikti tokią paskirtį, ar netgi natūralios žvakės, kur danilovo.lt prekiauja taip pat gali kurti jaukumą, viskas priklauso nuo žmogaus požiūrio