Kaip apšiltinti namus

Tik su tam tikra energinio naudingumo klase gausite palaiminimą tęsti namo statybas. Praėjo tie laikai, kada galėjote paprasčiausiai pasistatyti rąstinį medinį namuką ir pučiant vėjui jame gyventi. Dabar jau turite kitaip elgtis. Tad šiek tiek apie tai, kaip realiai reikia šiltinti stogą, sienas ir visą namą.

Stogas

Šiltas jaukus namasPradėsime nuo stogo, nes būtent per viršų išeina didžioji šilumos dalis. Energinio naudingumo sertifikatas bus gautas tikrai daug greičiau, jeigu turėsite gerai apšiltintą stogą. Žinoma, jeigu jūs neturite normaliai sutvarkyto namo išvis, tai dar ir stogui gal ne pirmenybė. Bet apskritai, norint jausti šilumą, stogą reikia šiltinti. Kai namas yra kelių aukštų, tą patį vaidmenį laikinai gali atlikti perdangos, bet vis tiek galiausiai reikia ir šiltinti. Šiltinimui naudojamos akmens stiklo arba kitokios vatos, kurios ne tik puikiai sulaiko temperatūras, bet taip pat ir drėgmę, o dar ir saugo namą nuo gaisro. Saugo tuo principu, kad yra nedegios, kitaip, nei kokie nors šiaudai, kuriais nesėkmingai bandytumėte apšiltinti namus. Taip pat reikia difuzinės ir kitokios plėvelės, kurios leis namui kvėpuoti, tai yra, drėgmei pasišalinti, bet ne patekti į vidų.

Sienos

Vien tai, iš ko bus pastatytos sienos, nulems, ar bus šilta jūsų namuos. Jeigu rinksitės akyto betono blokelius, plytas, tuomet turėsite daug šiltesnius namus. Juk pagrindinė šiltinimo medžiaga, kuri realiai sulaiko šilumą, yra oras. Štai dėl ko, apsirengus keliasi sluoksniais drabužių ir tarp jų atsiradus oro tarpams, jums iš karto tampa daug šilčiau. Taigi, ir namą aprengę tokiais korėtais drabužiais, jūs iš karto pajusite šilumą. Prisiminkite, kai lankėtės kokioje nors bažnyčioje ar marmuro senoje pilyje – ten taip pat turėjo būti labai šalta, o šaltis jums tikrai ne į naudą. Atrodytų, kodėl ten taip šalta, jeigu sienos tokios storos? Taigi, todėl, kad akmenyje nėra tų oro tarpų, kurių jums taip reikia. Pagalvokite apie putoplastą. Argi jis nebūna visada labai šiltas, kada tik bepadėtumėte ant jo ranką? Taip tik atrodo, nes jis paprasčiausiai iškart sulaiko jūsų šilumą, nes jame labai daug oro tarpų.

Grindys

O čia galima irgi pasielgti skirtingai. Viena vertus, galima sukurti šildymo sistemą, kuri būtų išvedžiota ir po apačia. Kita vertus, ten taip pat reikalingas specialus apšiltinimas su statybinėmis medžiagomis, kaip ir šiltinant visą pastatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *